سیستم های ارتباطی

 

شبکه‌های مخابراتی به عنوان جزء جدایی ناپذیر زندگی امروز بیش‌ترین سهم را در تبادل اطلاعات و اخبار به عهده دارند. این فناوری که قدمتی بیش از صد سال دارد، صورت پیشرفته‌تری به خود گرفته است و خود را با نیازهای جدید تطبیق داده تا به صورت امروزی درآمده است. امروزه انتقال تماس، کنفرانس های تلفنی، نمایش‌گر تلفنی و همه و همه سرویس هایی هستند که از سوی مراکز مخابراتی و بر پایه شبکه‌های مخابراتی ارایه می‌شوند. با وجود این، هنوز مشکلات حل نشده بسیاری در شبکه‌های مخابراتی موجود است که نیاز به بررسی بیش‌تر دارد. مواردی نظیر هزینه بالای نگهداری این شبکه‌ها، دشواری در ارایه‌ی سرویس های جدید،‌ هزینه‌ی بالای نصب و راه اندازی و گسترش شبکه‌های مخابراتی و ناتوانی در ارایه‌ی خدمات خاص از این مشکلات هستند. با مطرح شدن شبکه‌های کامپیوتری (به خصوص اینترنت) و امکان برقراری ارتباط به صورت سوییچ بین بسته‌های داده (Packet Switching) ارسال داده بر روی این شبکه‌ها به صورت جدی مطرح شد و تماما ً موفقیت آمیز نمود. اگر زمانی دستگاه های فکس و تلکس بر روی شبکه‌های مخابراتی سنتی متن و تصویر را از جایی به جای دیگر منتقل می‌کردند، امروزه پست الکترونیکی و پیام‌های بین کامپیوتری این جایگاه را به دست آورده‌اند، به نحوی که صورت قدیمی ارسال اطلاعات را تحت الشعاع خود قرار داده‌اند. در جاییکه اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری شکل صوتی به خود بگیرند مبحث (VoIP (Voice over IP مطرح می‌شود. البته لازم به ذکر است که برای داشتن یک ارتباط از نوع VoIP باید شبکه‌ای بر پایه پروتکل IP داشته باشیم. حال با توجه به این که بزرگ‌ترین شبکه مبتنی بر IP شبکه اینترنت است، به طور معمول از این فناوری به عنوان منتقل کننده صدا بر روی شبکه اینترنت یاد می‌شود. اهداف کلی شبکه IP -Telephony عبارتند از فراهم‌کردن سرویس IP- Telephony به صورت end-to-end ، استفاده از شبکه IP به عنوان مسیر اصلی ترافیک صوتی و شبکه PSTN به عنوان مسیر دوم ترافیک صوتی ، پایین آمدن هزینه‌ها و در عین حال بالا بردن انعطاف‌پذیری و قابلیت‌ها و امکان استفاده از کاربردهای جدید .
با اینکه IP-Telephony بیشتر روی ارتباطات تلفنی صوت تاکید دارد ولی همچنین می‌تواند برای ترافیک غیر صوتی نیز بکار رود، مانند:Fax وMultimedia Data . به صورت خلاصه امکانات و مزایای استفاده از شبکه IP Telephony به شرح زیر می باشد:

۱- کاهش هزینه مکالمات.
۲- استفاده بهینه از پهنای باند.
۳- کاهش هزینه نگهداری سیستم ها.
۴- قابلیت استفاده برای تمام رسانه ها شامل صوت , تصویر و دیتا.
۵- قابلیت افزایش ظرفیت با هزینه کم.
۶- امکان برقراری ارتباط بین کاربران تلفنی و کامپیوتر.
۷- ترکیب کلیه سرویس هایی مثل voice mail, E-mail و یکپارچه نمودن سرویس ها.
۸- ارائه سرویس کنفرانس های چند جانبه.

امروزه اجرای سیستم IP-Telephony برای سازمانهایی که دارای شماره های داخلی هستند و همچنین دارای بستر شبکه IP مناسب هستند بسیار مقرون به صرفه می باشد به این دلیل که می توانند با ایجاد IP-Telephony تحت بستر IP تلفن داخلی درون سازمانی خود را با کیفیت عالی و خوب در اختیار کاربران قرار دهند و علاوه بر آن از سرویسهای این سیستم همچون ویدئو کنفرانس , آموزش و غیره در کنار استفاده از سیستم شبکه داخلی و اینترنت استفاده نمایند.