امسال قطعی اینترنت نخواهیم داشت

 

وزیر جدید ارتباطات: امسال اصلا قطعی اینترنت نخواهیم داشت

 

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه در سال ۹۲ قطعی اینترنت نخواهیم داشت، گفت: تلاش وزارتخانه بر این است که پهنای باند و ظرفیت داخل افزایش یابد.

به گزارش ایتنا محمد حسن نامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت تصریح کرد: قصد داریم با استفاده از بستر فیبر نوری و عبور یک خط بین‌المللی اینترنت از کشور پهنای باند را افزایش دهیم تا ظرفیت داخل و سرعت اینترنت افزایش یابد.

وی در پاسخ به این سئوال که برخی در رسانه‌ها پایین بودن سرعت و ظرفیت اینترنت را مسائل امنیتی عنوان می‌کنند گفت: این ادعایی کذب است.

وی در ادامه توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) توسعه ارتباطات شبکه فیبرنوری کشور، شبکه ملی اطلاعات و حل مشکلات کارگزاران دفاتر مخابراتی را از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه برشمرد و خاطر نشان کرد: راه‌اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات موجب افزایش خدمت رسانی به هموطنان می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر برنامه‌های مهم وزارتخانه متبوع خود برشمرد و افزود: به لحاظ اینکه بیشترین افراد هوشمند و توانا جذب دو رشته برق و کامپیوتر می‌شوند می‌بایستی برای استفاده کامل از ظرفیت و پتانسیل داخل کشور از این شرکت‌ها حمایت و پشتیبانی کرد.

نامی همچنین پشتیبانی جامع از شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات را از دیگر اقدامات وزارتخانه عنوان کرد و گفت: با تولیدکنندگان مرتبط با صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات جلسات مستمری داریم و انشاالله قصد داریم تا با پشتیبانی از آنها تمام تجهیزات را در داخل کشور بومی کرده و مازاد آن را به سایر کشورها صادر کنیم و این توانایی و ظرفیت در کشور ما وجود دارد.

وی همچنین در پایان با اشاره به بی‌اثر بودن تحریم‌ها افزود: تحریم‌ها در کوتاه مدت شاید سختی‌هایی برای ما داشته اما در درازمدت به نفع ما بوده است.